De kantine van EMM. Foto: PR
De kantine van EMM. Foto: PR

‘Eendracht Maakt Macht’ van de bovenste plank

Algemeen

DINXPERLO - Met een luide krak begaf in november 2025 de vloer van het schuttersgebouw (voormalig SVD-kantine) het en een groot gat ontstond midden in de vloer. Bij inspectie sloeg de schrik het bestuur van Eendracht Maakt Macht (EMM) om het hart. De vloer bleek in een dermate slechte staat dat deze in zijn geheel gesloopt moest worden. En dat met de contactdag, het grote sinterklaasfeest, de nieuwjaarsinstuif en de kindercarnaval op komst. De consternatie was groot. Hoe verder?

Menigeen keek tegen de enorme kosten die ongetwijfeld zouden volgen op. Goede raad was duur. In eerste instantie werd er, op korte termijn, uitgeweken naar een tent.

Oplossing
Intussen ging het bestuur met man en macht op zoek naar oplossingen. Immers waar kies je voor op zo’n moment: weer een houten vloer erin of toch puin, zand en vervolgens beton storten? Al snel diende zich Complexie aan als sponsor voor het afvoeren van de verrotte materialen, puin en zand om de ondergrond te egaliseren. Gered door de gong zou je denken.
Niets bleek minder waar. Nagenoeg op hetzelfde moment werden de poorten van Complexie gesloten door de gemeente. Vragen als: “voor hoe lang?” “Gaat het wel weer open?” en “vooral ojee hoe moeten we nu verder?” kwamen op.

Noodkreet
Een telefoontje met Henk Rijks van de Gemeentebelangen en de daarbij behorende noodkreet bracht alles in een versnelling. Via de burgemeester en wethouders werd alles op alles gezet om de club te ondersteunen.
In no-time kwam het zand via een bevriende firma en konden de schutters verder met de reparatie van hun clubgebouw. Meerdere sponsoren dienden zich spontaan aan: voor afvoer sloopmateriaal, voor de isolatievloer, voor een goede coördinatie. De bestuursleden konden ineens hun geluk niet op.

De oudste vereniging van Dinxperlo gered…. Een opsteker van jewelste voor het bestuur dat met de handen in het spreekwoordelijke haar zat. Inmiddels zijn de herstelwerkzaamheden in volle gang en hopen de schutters binnen afzienbare tijd weer van hun clubgebouw gebruik te kunnen maken.

Kindercarnaval
De diverse activiteiten konden doorgang vinden alleen de kindercarnaval kan op 14 februari niet doorgaan. De reden is dat de betonvloer nog gegoten moet worden. Ook hier is de vereniging vindingrijk. De organisatoren maken er een heus ZOMER kindercarnaval van. Met net zoveel plezier, gezelligheid en natuurlijk verkleedpret deze keer dan met zonnestralen erbij. De nieuwe datum is nog niet bekend dus kijk daarvoor op de sociale media.

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant