Bestuur ArtAalten, vlnr: Marita Eller, Ria Hoftijzer, Koos van der Hulst, Loes Tieman en Ben Lammers. Foto: PR
Bestuur ArtAalten, vlnr: Marita Eller, Ria Hoftijzer, Koos van der Hulst, Loes Tieman en Ben Lammers. Foto: PR

Op pad voor Septemberkunst

Cultuur

BREDEVOORT - Septemberkunst viert een jubileum! Het bestaat vijftien jaar. Daarom een extra feestelijk tintje met Franse straatmuziek. Septemberkunst is een tweejaarlijks gebeuren waarbij vrijwel alle kunstenaars uit Aalten, Bredevoort, Dinxperlo, Haart, Lintelo en Suderwick hun werk laten zien. In gesprek met voorzitter Loes Tieman en bestuurslid Ria Hoftijzer van de stichting ArtAalten die Septemberkunst organiseert.

Door Jos Wessels

Hoe het begon
‘Waarom gaan we niet iets samen organiseren, met alle kunstenaars in onze gemeente?’ Die vraag werd in 2008 aan de stamtafel gesteld nadat een groep Aaltense kunstenaars elkaar gevonden had bij een project. De vraag stellen was hem ook beantwoorden. Gerbrand Karsten uit Aalten, een gedreven man met een groot hart voor de kunst, trok onvermoeibaar rond om zoveel mogelijk artiesten over te halen om mee te doen. In 2009 was het zover: één weekend in september waarin men tegelijk exposeerde. Septemberkunst was geboren.
Sindsdien wordt het elke twee jaar herhaald. Alleen in 2021 moest men een jaartje opschuiven vanwege corona. Vrijwel alle kunstenaars die in Aalten wonen of hier hun roots hebben werken mee. Dit jaar zijn dat er 57 vrouwen en mannen die in een breed scala werken, van keramiek en schilderkunst tot bronzen beelden, bewegende objecten, fotografie, grafiek, email en textiel.

Hoe het werkt
De route om Septemberkunst te zien begint in de Koppelkerk, Koppelstraat 35 te Bredevoort. Op zaterdag 21 en zondag 22 september van 11.00 tot 17.00 uur kan men er terecht. Hier is in de kerk van vrijwel alle artiesten één werk te zien. De entree is drie euro. Je krijgt daarvoor ook een routeboekje met uitgebreide toelichting.
Op basis van de expositie in de Koppelkerk maak je een keuze en ga je op pad. Veel artiesten exposeren thuis. Maar er zijn ook gezamenlijke exposities zoals in Frappant in Aalten, in de Orangerie van Careaz in Dinxperlo en bij Wim Westerveld in Lintelo. Voorzitter Loes Tieman is heel erg blij met twee nieuwe expositieruimtes, namelijk het Koppelhuis op de Markt in Bredevoort en het Helenahuis aan de Landstraat in Aalten. Zij roemt de medewerking van de beheerders, respectievelijk Marion Radstaak en Jeanette Dijkstra. Men kan alle informatie over Septemberkunst ook vinden op de website.

Opening en Vive la Chanson
Septemberkunst wordt geopend op vrijdagavond 7 uur door burgemeester Anton Stapelkamp en Elisabeth Kroesen, stellvertretende Bürgemeisterin van Bocholt. De burgemeester kan dan snel door naar ’t Grachthuys waar om 20.00 uur Vive la Chanson! wordt geopend (zie verhaal hierboven). Tien Franse artiestengroepen komen het jubileum van Septemberkunst opluisteren met straatmuziek in Bredevoort op zaterdag en zondag.
Het bestuur van Septemberkunst is erg blij met deze Franse inbreng en zorgt beide dagen voor een lekkere Hollandse lunch, geserveerd in een klomp. Voor de lunch tekent Leonie Navis. Het bestuur van Septemberkunst bestaat naast Loes Tieman en Ria Hoftijzer uit Koos van der Hulst (secretaris), Marita Eller (penningmeester) en Ben Lammers (PR en vormgeving).

Volgend
weekend
naar Bocholt?


Voor wie nog niet genoeg rond is geweest, is er het volgende weekend een herkansing. Op vrijdag 27, zaterdag 28 en zondag 29 september exposeert het merendeel van deze kunstenaars in het nieuwe Lernwerk, Industriestrasse 1 Bocholt. De openstelling is eveneens van 11.00 tot 17.00 uur.


www.septemberkunst.nl

Alle flyers van Septemberkunst op een rijtje. Foto: Jos Wessels

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant