De organisatie van de Dinxperience quiz, met mevrouw Jansen, die precies tegenover mevrouw Willemsen woont... Foto: Frank Vinkenvleugel

De organisatie van de Dinxperience quiz, met mevrouw Jansen, die precies tegenover mevrouw Willemsen woont... Foto: Frank Vinkenvleugel

Dinxperience quiz voor jong en oud is één groot mysterie

Cultuur

DINXPERLO - Op vrijdag 14 maart is het opnieuw tijd voor de jaarlijkse ‘mysterieuze’ DinXperience-quiz. Teams die zich hiervoor willen opgeven moeten er snel bij zijn, want er kunnen maximaal dertig teams meedoen en ze zitten al ruim op de helft. De DinXperience Quiz is voor jong en oud en zorgt voor de nodige reuring in menig huiskamer. Tot 1 maart kan men zich nog aanmelden.

Op vrijdagavond 14 maart strijden verschillende teams ongelooflijk fanatiek voor de felbegeerde roem en eer om zoveel mogelijk punten in de wacht te slepen en de voorgaande winnaars van het podium te verbannen. Waar je normaal zou zeggen ‘meedoen is belangrijker dan winnen’ geldt op 14 maart bij een groot aantal teams ‘winnen is belangrijker dan meedoen’ maar wel met een vette knipoog.

Je hoeft niet
over parate
kennis te
beschikken


Even voor de mensen die het nog niet kennen een korte uitleg. Je kunt je opgeven voor de DinXperience Quiz met een team dat bestaat uit minimaal acht en maximaal vijftien personen. Je krijgt één avond de tijd om zoveel mogelijk vragen over verschillende categorieën te beantwoorden. Daarnaast zijn er ook diverse ‘doe-opdrachten’ die zowel thuis als op locatie kunnen plaatsvinden. Zorg in ieder geval voor een uitvalsbasis waar je met z’n allen terecht kunt. Je hoeft niet over parate kennis te beschikken maar het is wel handig als je in je team over diversiteit beschikt. Het gaat ook om snelheid, nauwkeurigheid en originaliteit. Aan het eind van de avond moet om 23.00 uur de map met opdrachten worden ingeleverd bij de organisatie. Op vrijdag 11 april wordt iedereen uitgenodigd voor de presentatie en de prijsuitreiking. Uit ervaring blijkt dat dit een hilarische avond wordt.

Mevrouw
Jansen
woont
precies
tegenover
mevrouw
Willemsen


Esther en Judith Nederlof en Dianne Rutgers zijn er weer klaar voor en hebben nu al veel lol om alles wat gaat komen. Ze doen alsof ze geweldige tips geven, maar eigenlijk vertellen ze weinig. Er liggen snoepgebitjes op de keukentafel, zou dat soms iets betekenen en wat heeft mevrouw Jansen te maken met mevrouw Willemsen? Is er iets aan de hand of aan de tand? De hint die ze geven is dat “mevrouw Jansen precies tegenover mevrouw Willemsen woont”, maar wat dat precies inhoudt zal tijdens de quiz ongetwijfeld aan het licht komen.
Het is een feestelijke editie, want ze organiseren de DinXperience Quiz nu voor de vijfde keer. Dianne: “Dat zul je aan alles merken. Tegenwoordig wordt er al zoveel individueel gedaan dat we juist de nadruk leggen op verbinding zoeken en elkaar ontmoeten.”
Esther vult aan: ”De Dinxperlose middenstand wordt deze keer ingeschakeld als onderdeel van de quiz. Het is een dorpsgebeuren waar we graag iedereen bij willen betrekken. We starten deze vijfde editie niet bij het Kulturhus, maar de mappen kunnen vanaf 18.30 uur worden opgehaald bij de Orangerie van Dr. Jenny.”
Ook hier is het opletten geblazen, want de dames verstoppen op de meest vreemde plekken wel een vraag of opdracht die met de locatie te maken kan hebben. De map wordt om 23.00 uur wel bij ‘t Kulturhus weer ingeleverd. Dat zal ook allemaal worden uitgelegd zodra men zich als team opgeeft voor deze geweldige quiz.

Race tegen de klok
Gooi als team alles in de strijd, zorg voor creatieve teamgenoten, zorg voor mensen die iets weten van muziek of van vlaggen, zorg voor jongelui met kennis van sociale media en zorg voor oudelui die kennis hebben van een stukje geschiedenis maar ook een paar sportievelingen zouden goed van pas kunnen komen. Judith: “Het is wel grappig dat in alle huizen of locaties dezelfde stress heerst op 14 maart. Ook als je buiten loopt zie je overal mensen druk in de weer en rondrennen om opdrachten uit te voeren of om spullen voor een bepaalde opdracht bij elkaar te zoeken.”
Esther, Judith en Dianne hebben daar zelf nu al schik van. Dianne: ”We leven naar 14 maart toe, maar dat is voor ons niet eens de leukste avond want we krijgen van veel dingen weinig mee. Des te meer echter tijdens het nakijken van de opdrachten en de leuke filmpjes die we daarna mogen bekijken. We presenteren een deel daarvan op 11 april aan alle teams tijdens een gezellige avond.”
De teams zelf hebben ook weinig tijd voor elkaar. Het is aanpoten, een race tegen de klok en de last valt om 23.00 uur van hun af en dan pas is het tijd voor alle verhalen en vergelijkingen met antwoorden die anderen hebben gegeven. Dianne: ”Ik loop al niet meer normaal door het dorp, want ben voortdurend aan het kijken of we nog ergens een leuke vraag tegenkomen om te gebruiken in onze quiz.”
Ze zijn lang bezig met alle voorbereidingen en uit ervaring kunnen we stellen dat het echt geweldig in elkaar zit.
Wil je met een leuk, slim, gezellig of fanatiek team meedoen? Geef je dan voor 1 maart op voor de DinXperience Quiz op www.dinxperienxe.nl/quiz.

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant