
De DinXperience Quiz speel je niet in je een(d)tje
CultuurDINXPERLO - Zin in een gezellige avond met vrienden, familie, buren of collega’s? Doe mee met de DinXperience Quiz! Die oproep doet de organisatie van dit evenement. Op vrijdagavond 13 maart vindt de zesde editie van deze quiz plaats. Speciaal georganiseerd voor iedereen die nieuwsgierig en fanatiek is, van een spelletje houdt en goed kan omgaan met spanning, stress en onverwachte situaties.
Een team bestaat uit acht tot zestien personen (hoe meer, hoe beter) en heeft één avond de tijd om vragen over verschillende categorieën te beantwoorden. Ook zitten daar diverse doe-opdrachten tussen voor thuis en op locatie.
Vorig jaar moest er bijvoorbeeld een insectenhotel getimmerd worden, een filmpje gemaakt worden over de bezienswaardigheden in het dorp en was er de hilarische stokpaardenrace die plaatsvond in het centrum van Dinxperlo.
De map met vragen en opdrachten kan om 19.00 uur bij het Kulturhus worden opgehaald en moet uiterlijk om 23.00 uur weer ingeleverd worden. Daarna kunnen de teams nog napraten bij Noaberz.
Inschrijven
Inschrijven voor de quiz is mogelijk tot 1 maart via www.dinxperience.nl/quiz. Je moet er wel snel bij zijn, want er kunnen maximaal dertig teams meedoen en op dit moment zijn er al twintig teams die zich aangemeld hebben.
Jong en oud
Het leuke aan de DinXperience Quiz is dat deze geschikt is voor jong en oud. Er doen kinderen mee en mensen van in de 80. Voor iedereen zit er wel een passende opdracht bij: de één is goed in puzzelen, de ander in zingen of een filmpje maken. Dianne vertelt: “Tegenwoordig wordt er al zoveel individueel gedaan dat we juist de nadruk leggen op verbinding zoeken en elkaar ontmoeten. De DinXperience Quiz speel je absoluut niet in je eentje.”
Esther: “Het is ieder jaar weer een hele klus om nieuwe, originele opdrachten te verzinnen. Zeker met apps zoals Google Lens en ChatGPT is dat soms best lastig, maar we doen ons best om ervoor te zorgen dat iedereen een leuke avond heeft.”
Judith vult aan: “Ook het nakijken kost veel tijd, maar het is altijd erg leuk om te zien wat de teams ervan hebben gemaakt en welke foto’s en filmpjes ze hebben ingestuurd. We presenteren een deel daarvan op 17 april aan alle teams tijdens een gezellige uitslagavond.”
Op de uitslagavond, die voorgaande jaren altijd druk bezocht werd en vol verrassingen zat, worden de winnaars van deze zesde editie bekend gemaakt. Zij mogen de wisselbeker mee naar huis nemen.
Tot slot geeft Judith nog een kleine hint: “Politiek gezien is het wel handig als je wat groente in huis hebt.”
En daar moeten de lezers het dit keer mee doen…








