Vier dames van de organisatie Meet, Greet, Eat. Foto: Frank Vinkenvleugel
Vier dames van de organisatie Meet, Greet, Eat. Foto: Frank Vinkenvleugel

Meet, greet, eat!

Maatschappij

DINXPERLO - Na een lange tijd van Coronamaatregelen gaat ‘Meet, Greet, Eat’ weer van start op maandag 25 april. Een activiteit waarbij ontmoeten, contacten leggen en een gezellige maaltijd centraal staan.

Door Waltraud Wensink

Anneke Rutgers spreekt namens het team dat veel regelt en iedereen en alles aanstuurt om het weer opnieuw op te starten. Ze hoopt van harte dat het eindelijk weer door kan gaan. Anneke: ”We krijgen her en der al vragen van vaste bezoekers wanneer we mogen starten. Mensen hebben er weer zin in. We hebben lang genoeg thuis gezeten en voor sommige mensen zijn dat eenzame tijden geweest. De eerste vergaderingen hebben we al gehad en ook het eerste thema is al bekend. Als alles goed gaat zullen we van start gaan met ‘ovenschotels’ in de breedste zin van het woord. Daar kunnen we alle kanten mee op en er is altijd wel een schotel bij die je lekker vindt.” 

Samen eten is de kern
Samen aan tafel gaan om gezellig met elkaar te eten, dat is de opzet van ‘Meet, Greet, Eat’. Mensen die elkaar op een prettige plek ontmoeten en warm ontvangen worden met de meest heerlijke gerechten. Alle maaltijden worden bereid door vrijwilligers die tevens super koks blijken te zijn. Bij mensen die alleen moeten eten smaakt de maaltijd soms minder lekker dan dat mensen samen aan tafel zitten. Contact met andere mensen tijdens het eten en dan lekker een eind wegkletsen. Anneke: ”Samen eten is de kern van het geheel, dat is wat mensen de afgelopen tijd ook gemist hebben. We zijn blij weer te mogen starten. We doen dat op iedere vierde maandag van de maand en tot nu toe was het niet nodig op je vooraf aan te melden. Gemiddeld mogen we zo rond de 100 gasten verwelkomen. De eerste keer zal dat misschien iets minder zijn maar dan volgt vanzelf de mond op mond reclame en zijn we niet bang dat we met lege plekken komen te zitten. Al zijn we wel benieuwd wie we na de coronamaatregelen als eerste mogen begroeten.”

Iedereen is welkom
“We zien vaak vaste bezoekers op de eerste maandag van de maand die elkaar hier komen opzoeken. En af en toe nemen ze eens iemand mee, en die neemt dan ook weer iemand mee, zo gaat dat. Je mag gaan zitten waar je wilt en waar men zich prettig voelt. Er is geen leeftijdsgrens aan verbonden en ook hoef je geen lid van de kerk te zijn want iedereen is van harte welkom”, geeft Anneke aan. Dit mooie initiatief bestaat al een aantal jaren en mensen die komen eten kunnen een vrijwillige bijdrage doen als ze dat willen want er zijn verder geen kosten aan verbonden. ”Zolang we het nog op deze manier kunnen doen, gaan we door. Alles wordt wel duurder maar tot nu toe is het ons altijd nog gelukt.”

Men probeert om het een ‘Dinxpers‘ gebeuren te laten zijn maar ook voor vluchtelingen in Dinxperlo de deur te openen. Op dit moment is de toestand in de Oekraïne erg actueel. “We willen ook proberen om de vluchtelingen uit de Oekraïne die in Dinxperlo verblijven erbij te betrekken en uit te nodigen. Er worden al lijntjes uitgezet. De taal hoeft geen barrière te zijn. We proberen een tolk te regelen en ook de ‘vertaal app’ op de telefoon kan gebruikt worden.”

Een prachtig initiatief waar men echt een keer moet aanschuiven, met oog voor elkaar, een heerlijke maar bovenal ook gezellige maaltijd in prettig gezelschap. ‘Meet, Greet, Eat’ is iedere vierde maandag van de maand van 18.00 tot 19.00 uur, behalve in juli en augustus. Locatie: Christengemeente Dinxperlo, Kerkhofplein 7 , Dinxperlo. Kijk voor meer info en afbeeldingen van de heerlijke maaltijden ook op de Facebookpagina van ‘Meet, Greet, Eat’. 

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant