Berd Westerveld met vrouw en kleinkinderen. Foto: Harm Hoitink
Berd Westerveld met vrouw en kleinkinderen. Foto: Harm Hoitink Harm Hoitink

Nestor Buurtbusvereniging neemt afscheid

Vervoer

AALTEN/DINXPERLOI/SINDEREN - Op dinsdag 27 januari heeft buurtbuschauffeur Berd Westerveld afscheid genomen. Hij reed toen zijn laatste rit op de Arriva lijn 194 van Zelhem, via Halle-Varsseveld- Sinderen-Breedenbroek-Dinxperlo en Aalten (vice-versa).

Berd is de nestor onder de chauffeurs. Hij is al sinds 1982 verbonden met het hele openbaar vervoer in de Achterhoek. Hij is één van de grondleggers van de eerste Buurtbusverbinding tussen Halle en Varsseveld.
In een klein Buurtbuscomité is toen in samenwerking met de GSM (Gelderse Streekvervoer Maatschappij) besloten om een buslijn op te richten van Halle-Halle Heide-Halle Nijman-Heelweg Oost en West naar Varsseveld.
In de jaren daarna is deze Buurtbuslijn uitgebreid met verbindingen naar Zelhem en aan de andere kant naar Sinderen-Breedenbroek-Dinxperlo en Aalten.

Syntus
Toen in 1997 de busmaatschappij GSM werd opgeheven is dat overgenomen door Syntus. Daar heeft Berd ooit een prijs gewonnen bij een leuke wedstrijd. Als prijs is er toen een Syntus trein tussen Zutphen en Winterswijk naar hem vernoemd: de ‘Berd Westerveld trein’. In 2010 is Syntus overgenomen door de huidige Vervoersmaatschappij Arriva, die tegenwoordig RRReis heet.
Rond 2000 is het ‘Buurtcomité Halle’ omgezet naar de ‘Buurtvereniging Halle-Sinderen’. Berd Westerveld is door al die jaren bestuurslid gebleven tot op de dag van vandaag.

Berd is in 2004, toen hij met pensioen ging, zelf ook chauffeur geworden. Wat hem vooral drijft is het systeem achter het openbaar vervoer. Zijn woorden zijn dan ook: “Die aansluitingen vind ik het mooist. Dat alles in elkaar haakt: bus, trein, machinist, reizigers, chauffeurs. Dat moet dan kloppen.”
In 2024 is Berd geridderd voor al zijn vrijwillige werkzaamheden die hij heeft verricht voor de samenleving.

Berd is nu 80 jaar en moet dan, volgens de regels van Arriva, stoppen als chauffeur. Helaas, want Berd had nog best een paar jaar verder willen gaan als chauffeur. “Het zou niet om leeftijd moeten gaan, maar om of je nog kunt rijden”, vindt Berd. “Er zijn mensen van 70 jaar die niet meer kunnen rijden en mensen van 90 jaar die hun rijbewijs nog mogen verlengen.”
Ook zal hij uit het bestuur stappen, maar Berd blijft nog wel, zoals hij dat zelf noemt ‘Meedenker’ van het bestuur.

Berd reed zijn laatste rit op dinsdag 27 januari in zijn vertrouwde Buurtbus. Onderweg in Varsseveld stapten zijn vrouw, zijn dochter en zijn twee kleinkinderen nog in om een stukje van zijn laatste rit mee te kunnen maken. En tot een grote verrassing voor Berd stapte in Sinderen zijn broer en z’n vrouw ook nog in, zodat uiteindelijk in Breedenbroek bij de halte Restaurant Koenders de bus goed gevuld was. Daar stond het voltallige bestuur hem al op te wachten en ook Jurgen Siebes, afgevaardigde van Arriva, was van de partij.
Onder het genot van een hapje en een drankje bij Koenders werd deze laatste rit van Berd Westerveld afgesloten.

Berd Westerveld voor het laatst achter het stuur. Foto: Harm Hoitink

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant