
Klimaatfietsen rond Aalten
AALTEN - Op zaterdag 10 mei organiseert Liefde voor het Klimaat vanaf station Aalten een fietstocht naar twee bijzondere plekken: Voedselbos Bredevoort en Lintelo 12.
Voedzaam bos in Bredevoort
Initiatiefnemer Tonny Stoltenborg fietste helemaal naar Frankrijk om geld op te halen voor een groen initiatief in Bredevoort: een voedselbos. Er moest nog wel wat bij, maar het bos kwam er. Om - zoals de naam al zegt - voedsel te produceren in het ritme van de natuur. En om de bodem en biodiversiteit te verbeteren. Inmiddels staan er ontelbaar veel bomen en struiken, geplant met hulp van veel enthousiaste schoolkinderen. Tonny, zelf gedreven vrijwilliger, zal tijdens een korte rondleiding vertellen over het hoe en waarom van het voedselbos. En wanneer we de eerste noten, appels en bessen kunnen verwachten.
Eerlijk, gezond, lokaal, Lintelo 12
Daarna stappen de deelnemers weer op de fiets naar de open dag van De logische tuinderij Lintelo 12. Eigenaars Johannes en Marieke hebben een missie: eerlijk, gezond, lokaal voedsel voor iedereen produceren. Gemeenschapslandbouw heet dat met een mooi woord. Aan de tuin zijn zestig oogstgenoten verbonden. Zij halen in het seizoen wekelijks een groentepakket op of oogsten het zelf. Maar de tuinders vinden meer belangrijk: een gezonde bodem met actief bodemleven, samenwerken met de natuur en genieten van rust en omgeving. Met geld wordt solidair omgegaan. Wat dat betekent? In een rondleiding wordt het uitgelegd.
Wanneer en waar
De fietstocht is op zaterdag 10 mei. Verzamelen bij station Aalten vanaf 11.30 uur, vertrek om 11.45 uur, terugkomst 14.45 uur. In de Arrivatrein kan de fiets gratis mee. Men dient zelf te zorgen voor lunch en drinken voor onderweg. De fietstocht is in totaal ongeveer 25 km. Aanmelden en nadere informatie via liefdevoorhetklimaat@gmail.com, de website en Instagram. Ook voor het ontvangen van de nieuwsbrief kan men zich aanmelden op het genoemde mailadres.
www.liefdevoorhetklimaat.nl
